Telecom Transformer
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Contains lead |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Wurth Elektronik |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | BREADTH & HEIGHT DIM INCLUDE TERMINAL ALSO, COMPATIBLE WITH EAGLE; EAGLE-II; AD6488; AD6485 CHIP SET |
| Certification | IEC |
| high | 10.54 mm |
| JESD-609 code | e0 |
| length | 9.78 mm |
| Manufacturer's serial number | 51534R |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| physical size | L9.78XB9.14XH10.54 (mm) |
| main impedance | 100 OHMS |
| surface mount | YES |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Transformer type | TELECOM TRANSFORMER |
| width | 9.14 mm |