
Ceramic Resonator, 48MHz Nom, ROHS COMPLIANT, CERAMIC, SMD, 2 PIN
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | Auris |
| package instruction | ROHS COMPLIANT, CERAMIC, SMD, 2 PIN |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Crystal/Resonator Type | CERAMIC RESONATOR |
| frequency stability | 0.3% |
| frequency tolerance | 5000 ppm |
| Manufacturer's serial number | ZTACW/MX |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Nominal operating frequency | 48 MHz |
| Maximum operating temperature | 80 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| physical size | L2.5XB2.0XH1.5 (mm)/L0.098XB0.079XH0.059 (inch) |
| surface mount | YES |
