Variable Attenuator, 50MHz Min, 2000MHz Max, 5dB Insertion Loss-Max,
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknow |
| Nominal attenuation | 30 dB |
| structure | COMPONENT |
| Maximum insertion loss | 5 dB |
| Maximum operating frequency | 2000 MHz |
| Minimum operating frequency | 50 MHz |
| RF/Microwave Device Types | VARIABLE ATTENUATOR |
| Base Number Matches | 1 |