Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 4700ohm, 50V, 5% +/-Tol, -300,300ppm/Cel, 1210,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | KOA Speer |
| Objectid | 1193910825 |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| compound_id | 435220167 |
| structure | Flat |
| JESD-609 code | e0 |
| Network Type | Bussed |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package height | 0.6 mm |
| Package length | 3.2 mm |
| Package form | SMT |
| Package width | 2.5 mm |
| method of packing | Tape, Embossed/Plastic |
| Rated power dissipation(P) | 0.063 W |
| resistance | 4700 Ω |
| Resistor type | ARRAY/NETWORK RESISTOR |
| size code | 1210 |
| technology | METAL GLAZE/THICK FILM |
| Temperature Coefficient | -300,300 ppm/°C |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal shape | FLAT |
| Tolerance | 5% |
| Operating Voltage | 50 V |
| CNB2E5ZTE472J | CNB2E5ZTE103J | CNB2B9ZTE472J | CNB2B9ZTE103J | CNB2E5ZTE332J | CNB2B9ZTE102J | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 4700ohm, 50V, 5% +/-Tol, -300,300ppm/Cel, 1210, | RES NET,THICK FILM,10K OHMS,50WV,5% +/-TOL,-300,300PPM TC,1210 CASE | RES NET,THICK FILM,4.7K OHMS,50WV,5% +/-TOL,-300,300PPM TC,3312 CASE | RES NET,THICK FILM,10K OHMS,50WV,5% +/-TOL,-300,300PPM TC,3312 CASE | RES NET,THICK FILM,3.3K OHMS,50WV,5% +/-TOL,-300,300PPM TC,1210 CASE | RES NET,THICK FILM,1K OHMS,50WV,5% +/-TOL,-300,300PPM TC,3312 CASE |
| Maker | KOA Speer | KOA Speer | KOA Speer | KOA Speer | KOA Speer | KOA Speer |
| Reach Compliance Code | not_compliant | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| Resistor type | ARRAY/NETWORK RESISTOR | ARRAY/NETWORK RESISTOR | ARRAY/NETWORK RESISTOR | ARRAY/NETWORK RESISTOR | ARRAY/NETWORK RESISTOR | ARRAY/NETWORK RESISTOR |
| Base Number Matches | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |