Transistor Output SSR, 2-Channel, 3750V Isolation
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | IXYS |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | UL RECOGNIZED, LOGIC COMPATIBLE |
| Configuration | SEPARATE, 2 ELEMENTS |
| Maximum forward current | 0.1 A |
| Maximum insulation voltage | 3750 V |
| Number of components | 2 |
| Maximum on-state current | 0.17 A |
| Maximum on-state resistance | 16 Ω |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Optoelectronic device types | TRANSISTOR OUTPUT SSR |