100mA, 32V, PNP, Si, SMALL SIGNAL TRANSISTOR, HERMETIC SEALED, CERAMIC, LCC1-3
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Contains lead |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | SEMELAB |
| Parts packaging code | DLCC |
| package instruction | SMALL OUTLINE, R-CDSO-N3 |
| Contacts | 3 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Maximum collector current (IC) | 0.1 A |
| Collector-emitter maximum voltage | 32 V |
| Configuration | SINGLE |
| JESD-30 code | R-CDSO-N3 |
| Number of components | 1 |
| Number of terminals | 3 |
| Package body material | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | SMALL OUTLINE |
| Peak Reflow Temperature (Celsius) | NOT SPECIFIED |
| Polarity/channel type | PNP |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | YES |
| Terminal form | NO LEAD |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum time at peak reflow temperature | NOT SPECIFIED |
| Transistor component materials | SILICON |
| Nominal transition frequency (fT) | 300 MHz |
