Transistor Output Optocoupler, 1-Element, 3750V Isolation
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Harris |
| Reach Compliance Code | unknow |
| Coll-Emtr Bkdn Voltage-Mi | 30 V |
| Configuration | SINGLE |
| Nominal current transfer ratio | 40% |
| Maximum dark power | 50 nA |
| Maximum forward current | 0.1 A |
| Maximum insulation voltage | 3750 V |
| JESD-609 code | e0 |
| Number of components | 1 |
| Maximum operating temperature | 100 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Optoelectronic device types | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| CNX35 | |
|---|---|
| Description | Transistor Output Optocoupler, 1-Element, 3750V Isolation |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Harris |
| Reach Compliance Code | unknow |
| Coll-Emtr Bkdn Voltage-Mi | 30 V |
| Configuration | SINGLE |
| Nominal current transfer ratio | 40% |
| Maximum dark power | 50 nA |
| Maximum forward current | 0.1 A |
| Maximum insulation voltage | 3750 V |
| JESD-609 code | e0 |
| Number of components | 1 |
| Maximum operating temperature | 100 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Optoelectronic device types | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |