General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1216
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Vishay |
| package instruction | 1216 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| uppercase and lowercase codes | 1216 |
| structure | High Q |
| Nominal inductance(L) | 15 µH |
| Inductor type | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| Manufacturer's serial number | WCS |
| Package height | 2.03 mm |
| Package length | 3.18 mm |
| Package form | SMT |
| Package width | 3.94 mm |
| series | WCS |
| Tolerance | 10% |