IC,SRAM,2KX8,CMOS, RAD HARD,DIE
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 1156992053 |
| package instruction | , DIE OR CHIP |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Maximum access time | 90 ns |
| I/O type | COMMON |
| memory density | 16384 bit |
| Memory IC Type | STANDARD SRAM |
| memory width | 8 |
| word count | 2048 words |
| character code | 2000 |
| Operating mode | ASYNCHRONOUS |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | |
| organize | 2KX8 |
| Output characteristics | 3-STATE |
| Encapsulate equivalent code | DIE OR CHIP |
| Parallel/Serial | PARALLEL |
| power supply | 5 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum standby current | 0.0002 A |
| Minimum standby current | 3 V |
| Maximum slew rate | 0.777 mA |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 5 V |
| technology | CMOS |
| Temperature level | COMMERCIAL |
| total dose | 200k Rad(Si) V |