600 W, UNIDIRECTIONAL, SILICON, TVS DIODE, DO-214AA
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | JGD(Jinan Gude Electronic Device) |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Breakdown voltage nominal value | 67.8 V |
| Maximum clamping voltage | 93.6 V |
| Diode type | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE |
| polarity | UNIDIRECTIONAL |
| Maximum repetitive peak reverse voltage | 58 V |
| surface mount | YES |