
Array/Network Resistor, Isolated, 1.4W, 27000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7025, DIP-14
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Contains lead |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 2121707314 |
| package instruction | DIP-14 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | PRECISION |
| structure | Welded |
| Component power consumption | 0.2 W |
| The first element resistor | 27000 Ω |
| JESD-609 code | e4 |
| Lead length | 3.429 mm |
| lead spacing | 2.54 mm |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT |
| Network Type | ISOLATED |
| Number of components | 1 |
| Number of functions | 7 |
| Number of terminals | 14 |
| Maximum operating temperature | 150 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package height | 2.032 mm |
| Package length | 17.78 mm |
| Package shape | RECTANGULAR PACKAGE |
| Package form | DIP |
| Package width | 6.35 mm |
| Rated power dissipation(P) | 1.4 W |
| Guideline | MIL-PRF-83401 |
| resistance | 27000 Ω |
| Resistor type | ARRAY/NETWORK RESISTOR |
| size code | 7025 |
| surface mount | NO |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Terminal surface | Gold (Au) |
| Terminal shape | FLAT |
| Tolerance | 2% |
| Operating Voltage | 100 V |


