IC,OP-AMP,SINGLE,BIPOLAR,DIP,8PIN,CERAMIC
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Objectid | 1164769067 |
| Parts packaging code | DIP |
| package instruction | DIP, DIP8,.3 |
| Contacts | 8 |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Amplifier type | OPERATIONAL AMPLIFIER |
| Architecture | VOLTAGE-FEEDBACK |
| Maximum bias current (IIB) at 25C | 0.025 µA |
| frequency compensation | YES (AVCL>=5) |
| Maximum input offset voltage | 7000 µV |
| JESD-30 code | R-XDIP-T8 |
| JESD-609 code | e0 |
| low-dissonance | NO |
| Nominal Negative Supply Voltage (Vsup) | -15 V |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 8 |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | |
| Package body material | CERAMIC |
| encapsulated code | DIP |
| Encapsulate equivalent code | DIP8,.3 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE |
| power supply | +-15 V |
| Nominal slew rate | 35 V/us |
| Maximum slew rate | 4 mA |
| Supply voltage upper limit | 22.5 V |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 15 V |
| surface mount | NO |
| technology | BIPOLAR |
| Temperature level | COMMERCIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Terminal location | DUAL |
| Nominal Uniform Gain Bandwidth | 100000 kHz |
| Minimum voltage gain | 70000 |
| broadband | YES |
| HA7-2625-7 | HA2-2620-1 | HA0-2625-6 | HA7-2620-2 | HA7-2620-8 | HA2-2625-7 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | IC,OP-AMP,SINGLE,BIPOLAR,DIP,8PIN,CERAMIC | HA2-2620-1 | HA0-2625-6 | OP-AMP, 6000uV OFFSET-MAX, 100MHz BAND WIDTH, CDIP8, CERDIP-8 | HA7-2620-8 | IC,OP-AMP,SINGLE,BIPOLAR,CAN,8PIN,METAL |
| package instruction | DIP, DIP8,.3 | , CAN8,.2 | , DIE OR CHIP | DIP, DIP8,.3 | DIP, DIP8,.3 | , CAN8,.2 |
| Reach Compliance Code | not_compliant | not_compliant | unknown | not_compliant | not_compliant | not_compliant |
| Amplifier type | OPERATIONAL AMPLIFIER | OPERATIONAL AMPLIFIER | OPERATIONAL AMPLIFIER | OPERATIONAL AMPLIFIER | OPERATIONAL AMPLIFIER | OPERATIONAL AMPLIFIER |
| Architecture | VOLTAGE-FEEDBACK | VOLTAGE-FEEDBACK | VOLTAGE-FEEDBACK | VOLTAGE-FEEDBACK | VOLTAGE-FEEDBACK | VOLTAGE-FEEDBACK |
| Maximum bias current (IIB) at 25C | 0.025 µA | 0.015 µA | 0.025 µA | 0.015 µA | 0.015 µA | 0.025 µA |
| frequency compensation | YES (AVCL>=5) | YES (AVCL>=5) | YES (AVCL>=5) | YES (AVCL>=5) | YES (AVCL>=5) | YES (AVCL>=5) |
| Maximum input offset voltage | 7000 µV | 6000 µV | 5000 µV | 6000 µV | 6000 µV | 7000 µV |
| low-dissonance | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| Nominal Negative Supply Voltage (Vsup) | -15 V | -15 V | -15 V | -15 V | -15 V | -15 V |
| Number of functions | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Maximum operating temperature | 70 °C | 200 °C | 70 °C | 125 °C | 125 °C | 70 °C |
| Encapsulate equivalent code | DIP8,.3 | CAN8,.2 | DIE OR CHIP | DIP8,.3 | DIP8,.3 | CAN8,.2 |
| power supply | +-15 V | +-15 V | +-15 V | +-15 V | +-15 V | +-15 V |
| Nominal slew rate | 35 V/us | 35 V/us | 35 V/us | 35 V/us | 35 V/us | 35 V/us |
| Maximum slew rate | 4 mA | 3.7 mA | 4 mA | 3.7 mA | 3.7 mA | 4 mA |
| Supply voltage upper limit | 22.5 V | 22.5 V | 22.5 V | 22.5 V | 22.5 V | 22.5 V |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V |
| technology | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR |
| Temperature level | COMMERCIAL | OTHER | COMMERCIAL | MILITARY | MILITARY | COMMERCIAL |
| Nominal Uniform Gain Bandwidth | 100000 kHz | 100000 kHz | 100000 kHz | 100000 kHz | 100000 kHz | 100000 kHz |
| Minimum voltage gain | 70000 | 70000 | 70000 | 70000 | 70000 | 70000 |
| broadband | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible | - | incompatible | incompatible | incompatible |
| Objectid | 1164769067 | - | - | 1912724187 | 1164769065 | 1164768985 |
| Parts packaging code | DIP | - | - | DIP | DIP | BCY |
| Contacts | 8 | - | - | 8 | 8 | 8 |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | - | EAR99 |
| JESD-30 code | R-XDIP-T8 | O-MBCY-W8 | - | R-GDIP-T8 | R-XDIP-T8 | O-MBCY-W8 |
| JESD-609 code | e0 | e0 | - | e0 | e0 | e0 |
| Number of terminals | 8 | 8 | - | 8 | 8 | 8 |
| Package body material | CERAMIC | METAL | - | CERAMIC, GLASS-SEALED | CERAMIC | METAL |
| Package shape | RECTANGULAR | ROUND | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR | ROUND |
| Package form | IN-LINE | CYLINDRICAL | - | IN-LINE | IN-LINE | CYLINDRICAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | - | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | THROUGH-HOLE | WIRE | - | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | WIRE |
| Terminal location | DUAL | BOTTOM | - | DUAL | DUAL | BOTTOM |
| Certification status | - | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | - |