PIANO DIP SWITCH-8SWITCHES, SPST, MOMENTARY,THROUGH HOLE-STRAIGHT
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 1856290506 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| YTEOL | 0 |
| body width | 9.65 mm |
| body height | 7.37 mm |
| Body length or diameter | 22.35 mm |
| Installation features | THROUGH HOLE-STRAIGHT |
| Number of switching segments | 8 |
| surface mount | NO |
| Switch action | MOMENTARY |
| switch function | SPST |
| Switch type | PIANO DIP SWITCH |
| Termination type | SOLDER |
| 2-435802-5 | PRL0602NF-18 | 2-435802-3 | 2-435802-6 | 2-435802-4 | 3-435802-1 | 3-435802-0 | 2-435802-8 | 435802-7 | 2-435802-7 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | PIANO DIP SWITCH-8SWITCHES, SPST, MOMENTARY,THROUGH HOLE-STRAIGHT | AC-DC Active PFC SWITCHING POWER SUPPLY | DIP Switch, PIANO DIP SWITCH-4SWITCHES, SPST, MOMENTARY,THROUGH HOLE-STRAIGHT | DIP Switch, PIANO DIP SWITCH-10SWITCHES, SPST, MOMENTARY,THROUGH HOLE-STRAIGHT | DIP Switch, PIANO DIP SWITCH-8SWITCHES, SPST, MOMENTARY,THROUGH HOLE-STRAIGHT | PIANO DIP SWITCH-5SWITCHES, SPST, MOMENTARY,THROUGH HOLE-STRAIGHT | PIANO DIP SWITCH-8SWITCHES, SPST, MOMENTARY,THROUGH HOLE-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT | DIP Switch, PIANO DIP SWITCH-2SWITCHES, SPST, MOMENTARY,THROUGH HOLE-STRAIGHT | PIANO SWITCH,RIGHT ANGLE,SPST,ON-OFF,9,PC TAIL TERMINAL,18 | PIANO DIP SWITCH-2SWITCHES, SPST, MOMENTARY,THROUGH HOLE-STRAIGHT |
| Objectid | 1856290506 | - | - | 1856290507 | 1856290505 | 1856290524 | - | 1856290509 | 302792615 | 1856290508 |
| Reach Compliance Code | unknown | - | unknow | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN code | EAR99 | - | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| body width | 9.65 mm | - | 9.65 mm | 9.65 mm | 9.65 mm | 9.65 mm | 9.65 mm | 7.11 mm | 7.366 mm | 7.11 mm |
| body height | 7.37 mm | - | 7.37 mm | 7.37 mm | 7.37 mm | 7.37 mm | 7.37 mm | 7.37 mm | 9.652 mm | 7.37 mm |
| Body length or diameter | 22.35 mm | - | 12.19 mm | 27.43 mm | 22.35 mm | 14.73 mm | 22.35 mm | 9.65 mm | 24.892 mm | 9.65 mm |
| Installation features | THROUGH HOLE-STRAIGHT | - | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-STRAIGHT | THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE | THROUGH HOLE-STRAIGHT |
| Number of switching segments | 8 | - | 4 | 10 | 8 | 5 | 8 | 2 | 9 | 2 |
| surface mount | NO | - | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| Switch action | MOMENTARY | - | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | VERTICAL | MOMENTARY |
| switch function | SPST | - | SPST | SPST | SPST | SPST | SPST | SPST | SPST | SPST |
| Switch type | PIANO DIP SWITCH | - | PIANO DIP SWITCH | PIANO DIP SWITCH | PIANO DIP SWITCH | PIANO DIP SWITCH | PIANO DIP SWITCH | PIANO DIP SWITCH | PIANO DIP SWITCH | PIANO DIP SWITCH |
| Termination type | SOLDER | - | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER |