Splitter And Combiner, 850MHz Min, 900MHz Max, 0.5dB Insertion Loss-Max
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Cobham PLC |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Maximum input power (CW) | 30 dBm |
| Maximum insertion loss | 0.5 dB |
| Maximum operating frequency | 900 MHz |
| Minimum operating frequency | 850 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -30 °C |
| RF/Microwave Device Types | SPLITTER AND COMBINER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.3 |