
SAW Filter, 1 Function(s), 85.38MHz
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | AVX |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Is Samacsys | N |
| Center frequency or cutoff frequency (fo/fc) | 85.38 MHz |
| filter type | SAW FILTER |
| high | 1.8 mm |
| Maximum insertion loss | 12 dB |
| length | 9.15 mm |
| Installation type | SURFACE MOUNT |
| Number of functions | 1 |
| Maximum operating temperature | 80 °C |
| Minimum operating temperature | -30 °C |
| physical size | L9.15XB4.8XH1.8 (mm) |
| width | 4.8 mm |
| Base Number Matches | 1 |
