
D-sub standard connectors 9P R/A stb delta D male W/ FEmale screw
| Parameter Name | Attribute value |
| Manufacture | FCI |
| Product Category | D-Sub Standard Connectors |
| RoHS | Yes |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 2 |
| Gende | Male |
| Mounting Angle | Righ |
| Termination Style | Through Hole |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 5 A |
| Insulati | Insulated |
| Insulation Material | Polyeste |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Packaging | Tray |
| Pitch | 2.74 mm |
| Shell Material | Steel |
| Shell Plating | Tin, Zinc |
| Factory Pack Quantity | 30 |
| Voltage Rating | 300 V |
