
DC-DC Regulated Power Supply Module,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 8204662728 |
| package instruction | , |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Country Of Origin | Taiwan |
| ECCN code | EAR99 |
| YTEOL | 8.1 |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Certification | EN, UL |
| Efficiency (main output) | 82% |
| high | 10.7 mm |
| Maximum input voltage | 36 V |
| Minimum input voltage | 9 V |
| Nominal input voltage | 24 V |
| JESD-30 code | R-PDMA-N6 |
| length | 13.2 mm |
| Maximum grid adjustment rate | 0.2% |
| Maximum load regulation | 1% |
| Humidity sensitivity level | 2 |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 1 |
| Number of terminals | 6 |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum output current | 0.125 A |
| Maximum output voltage | 24.24 V |
| Minimum output voltage | 23.76 V |
| Nominal output voltage | 24 V |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | DMA |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Protect | SHORT CIRCUIT |
| Ripple voltage (main output) | 0.017675 Vrms |
| Maximum seat height | 10.7 mm |
| surface mount | YES |
| Maximum switching frequency | 100 kHz |
| technology | HYBRID |
| Temperature level | OTHER |
| Terminal form | NO LEAD |
| Terminal pitch | 2 mm |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum total power output | 3 W |
| Fine-tuning/adjustable output | NO |
| Warm up time | 0.01 s |
| width | 9.1 mm |