
CMOS Output Clock Oscillator, 20MHz Nom, ROHS COMPLIANT, CERAMIC, LCC-4
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 1334633162 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| YTEOL | .4 |
| Other features | TAPE AND REEL |
| Ageing | 1.5 PPM/YEAR |
| Frequency Adjustment - Mechanical | NO |
| frequency stability | 0.28% |
| JESD-609 code | e4 |
| Manufacturer's serial number | THA3 |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Nominal operating frequency | 20 MHz |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | |
| Oscillator type | CMOS |
| Output load | 10 KOHM, 10 pF |
| physical size | 7.0mm x 5.0mm x 2.5mm |
| Maximum supply voltage | 3.3 V |
| Minimum supply voltage | 2.8 V |
| surface mount | YES |
| maximum symmetry | 60/40 % |
| Terminal surface | Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier |