
switching power supplies 9.9W 3.3V 3A
| Parameter Name | Attribute value |
| Manufacture | Mean Well |
| Product Category | Switching Power Supplies |
| RoHS | Yes |
| Approvals | UL60950-1, EN60950-1 |
| Produc | Switching Supplies |
| Open Frame/Enclosed | Open Frame |
| Output Power Rating | 9.9 W |
| Input Voltage | 85 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC |
| Number of Outputs | 1 Outpu |
| Output Voltage-Channel 1 | 3.3 V |
| Output Current-Channel 1 | 3.3 A |
| Mounting Style | Chassis |
| Length | 63.5 mm |
| Width | 45.7 mm |
| Heigh | 24 mm |
| Dimensions | 63.5 mm L x 45.7 mm W |
| Input Frequency | 47 Hz to 63 Hz |
| Type | Switching Power Supplies |
| Unit Weigh | 57 g |
| EPS-15-3.3 | EPS-15-24 | EPS-15-48 | EPS-15-12 | EPS-15-5 | EPS-15-27 | EPS-15-36 | EPS-15-7.5 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | switching power supplies 9.9W 3.3V 3A | switching power supplies 15w 24v 0.625a | switching power supplies 15.02w 48v 0.313a | switching power supplies 15w 12v 1.25a | switching power supplies 15w 5V 3A | AC/DC CONVERTER 27V 15W | AC/DC CONVERTER 36V 15W | AC/DC CONVERTER 7.5V 15W |