2000MHz - 6000MHz RF/MICROWAVE LIMITER
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | TE Connectivity |
| Reach Compliance Code | unknow |
| Adjustability | FIXED |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| structure | MODULE |
| Maximum input power (CW) | 37 dBm |
| Maximum operating frequency | 6000 MHz |
| Minimum operating frequency | 2000 MHz |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Maximum output power | 7 dBm |
| RF/Microwave Device Types | LIMITER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.6 |
| Base Number Matches | 1 |