
Heat Sink, Extruded, Radial, Aluminum, Anodized,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 4003063470 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Main material | ALUMINUM |
| color | BLACK |
| structure | EXTRUDED |
| fin direction | RADIAL |
| Surface layer | ANODIZED |
| high | 50.8 mm |
| length | 41.91 mm |
| Heat Resistant Support Device Type | HEAT SINK |
| width | 25.4 mm |