
Parallel - Fundamental Quartz Crystal,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 7302194426 |
| package instruction | SMD, 2 PIN |
| Reach Compliance Code | compliant |
| YTEOL | 0 |
| Other features | AT CUT; TR, 7 INCH |
| Ageing | 3 PPM/FIRST YEAR |
| Crystal/Resonator Type | PARALLEL - FUNDAMENTAL |
| Drive level | 10 µW |
| frequency stability | 0.01% |
| frequency tolerance | 30 ppm |
| JESD-609 code | e4 |
| load capacitance | 10 pF |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Nominal operating frequency | 24.999 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| physical size | L5.0XB3.2XH1.5 (mm)/L0.197XB0.126XH0.059 (inch) |
| Series resistance | 15 Ω |
| surface mount | YES |
| Terminal surface | Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier |