
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 264W, Hybrid, PACKAGE-9
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 8149637624 |
| package instruction | DFM, |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| YTEOL | 8.7 |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| control mode | VOLTAGE-MODE |
| Maximum input voltage | 425 V |
| Minimum input voltage | 250 V |
| Nominal input voltage | 375 V |
| JESD-30 code | R-XDFM-P9 |
| JESD-609 code | e4 |
| Maximum grid adjustment rate | 0.2% |
| Maximum load regulation | 0.2% |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 1 |
| Number of terminals | 9 |
| Maximum operating temperature | 100 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum output voltage | 3.63 V |
| Minimum output voltage | 0.33 V |
| Nominal output voltage | 3.3 V |
| Package body material | UNSPECIFIED |
| encapsulated code | DFM |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | FLANGE MOUNT |
| surface mount | NO |
| technology | HYBRID |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Terminal surface | GOLD |
| Terminal form | PIN/PEG |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum total power output | 264 W |
| Fine-tuning/adjustable output | YES |