Crystal Filter, 1 Function(s), 125.2MHz, 6kHz BW(delta f),
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | MtronPTI |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Bandwidth (+/- delta f) | 6 kHz |
| Center frequency or cutoff frequency (fo/fc) | 125.2 MHz |
| filter type | CRYSTAL FILTER |
| high | 19.43 mm |
| Input/output impedance | 50 OHM |
| Maximum insertion loss | 4 dB |
| length | 24.51 mm |
| Number of functions | 1 |
| Maximum operating temperature | 80 °C |
| Minimum operating temperature | -30 °C |
| physical size | L24.51XB13.0XH19.43 (mm)/L0.965XB0.512XH0.765 (inch) |
| width | 13 mm |
| Base Number Matches | 1 |