DUAL OP-AMP, 6000uV OFFSET-MAX, 100MHz BAND WIDTH, CDFP18, FP-18
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 2081050120 |
| Parts packaging code | DFP |
| package instruction | DFP, |
| Contacts | 18 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| YTEOL | 0 |
| Amplifier type | OPERATIONAL AMPLIFIER |
| Maximum average bias current (IIB) | 0.05 µA |
| Maximum input offset voltage | 6000 µV |
| JESD-30 code | R-CDFP-F18 |
| length | 11.175 mm |
| Nominal Negative Supply Voltage (Vsup) | -15 V |
| Number of functions | 2 |
| Number of terminals | 18 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package body material | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| encapsulated code | DFP |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | FLATPACK |
| Certification status | Not Qualified |
| Filter level | MIL-PRF-38535 Class V |
| Maximum seat height | 2.92 mm |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 15 V |
| surface mount | YES |
| technology | BIPOLAR |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal form | FLAT |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | DUAL |
| total dose | 300k Rad(Si) V |
| Nominal Uniform Gain Bandwidth | 100000 kHz |
| width | 8.385 mm |