Data Line Filter, 1 Function(s), 260V, 15A,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Oxley Group Ltd |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | UNF THREAD; TIN FINISH; WAVY WASHER AND NUT |
| capacitance | 60000 µF |
| Maximum DC resistance | 0.005 Ω |
| diameter | 9.78 mm |
| filter type | DATA LINE FILTER |
| Maximum insertion loss | 50 dB |
| Minimum insulation resistance | 1000 MΩ |
| JESD-609 code | e3 |
| Installation type | PANEL MOUNT |
| Number of functions | 1 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| physical size | D9.78XL10.83 (mm) |
| Rated current | 15 A |
| Rated voltage | 260 V |
| Terminal surface | Tin (Sn) |
| Base Number Matches | 1 |

| DLT726PR | DLT626PR | DLT826PR | DLT926PR | DLT425PR | DLT526PR | DLT426PR | DLT326PR | DLT050B | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Data Line Filter, 1 Function(s), 260V, 15A, | Data Line Filter, 1 Function(s), 175V, 15A, | Data Line Filter, 1 Function(s), 400V, 15A, | Data Line Filter, 1 Function(s), 530V, 15A, | Data Line Filter, 1 Function(s), 87V, 15A, | Data Line Filter, 1 Function(s), 130V, 15A, | Data Line Filter, 1 Function(s), 87V, 15A, | Data Line Filter, 1 Function(s), 70V, 15A, | Data Line Filter, 1 Function(s), 50V, 15A, |
| Is it lead-free? | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free |
| Is it Rohs certified? | incompatible | conform to | conform to | conform to | incompatible | conform to | conform to | incompatible | incompatible |
| Maker | Oxley Group Ltd | Oxley Group Ltd | Oxley Group Ltd | Oxley Group Ltd | Oxley Group Ltd | Oxley Group Ltd | Oxley Group Ltd | Oxley Group Ltd | Oxley Group Ltd |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Other features | UNF THREAD; TIN FINISH; WAVY WASHER AND NUT | UNF THREAD; TIN FINISH; WAVY WASHER AND NUT | UNF THREAD; TIN FINISH; WAVY WASHER AND NUT | UNF THREAD; TIN FINISH; WAVY WASHER AND NUT | UNF THREAD; TIN FINISH; WAVY WASHER AND NUT | UNF THREAD; TIN FINISH; WAVY WASHER AND NUT | UNF THREAD; TIN FINISH; WAVY WASHER AND NUT | UNF THREAD; TIN FINISH; WAVY WASHER AND NUT | UNF THREAD; TIN FINISH; WAVY WASHER AND NUT |
| capacitance | 60000 µF | 100000 µF | 20000 µF | 10000 µF | 700000 µF | 300000 µF | 700000 µF | 1400000 µF | 1200000 µF |
| Maximum DC resistance | 0.005 Ω | 0.005 Ω | 0.005 Ω | 0.005 Ω | 0.005 Ω | 0.005 Ω | 0.005 Ω | 0.005 Ω | 0.008 Ω |
| diameter | 9.78 mm | 9.78 mm | 9.78 mm | 9.78 mm | 9.78 mm | 9.78 mm | 9.78 mm | 9.78 mm | 9.78 mm |
| filter type | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER |
| Maximum insertion loss | 50 dB | 60 dB | 45 dB | 40 dB | 70 dB | 70 dB | 70 dB | 70 dB | 70 dB |
| Minimum insulation resistance | 1000 MΩ | 1000 MΩ | 1000 MΩ | 1000 MΩ | 500 MΩ | 1000 MΩ | 500 MΩ | 100 MΩ | 100 MΩ |
| JESD-609 code | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 |
| Installation type | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT |
| Number of functions | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Maximum operating temperature | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| physical size | D9.78XL10.83 (mm) | D9.78XL10.83 (mm) | D9.78XL10.83 (mm) | D9.78XL10.83 (mm) | D9.78XL9.43 (mm) | D9.78XL10.83 (mm) | D9.78XL10.83 (mm) | D9.78XL10.83 (mm) | D9.78XL9.43 (mm) |
| Rated current | 15 A | 15 A | 15 A | 15 A | 15 A | 15 A | 15 A | 15 A | 15 A |
| Rated voltage | 260 V | 175 V | 400 V | 530 V | 87 V | 130 V | 87 V | 70 V | 50 V |
| Terminal surface | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |