
CRYSTAL OSCILLATOR, CLOCK, CMOS OUTPUT
| Parameter Name | Attribute value |
| physical size | 3.2mm x 2.5mm x 0.85mm |
| YTEOL | 6.88 |
| Objectid | 4000253470 |
| Reach Compliance Code | Compliant |
| Country Of Origin | Thailand |
| Is Samacsys | N |
| Is it Rohs certified? | Yes |
| Frequency Adjustment - Mechanical | NO |
| longest rise time | 2 ns |
| Maximum slew rate | 10 mA |
| Maximum supply voltage | 2.7 V |
| Minimum supply voltage | 2.3 V |
| maximum symmetry | 55/45 % |
| Other features | STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION |
| maximum descent time | 2 ns |
| Oscillator type | CMOS |
| Output load | 10 KOHM, 15 pF |
| Nominal supply voltage | 2.5 V |
| frequency stability | 25% |
| Nominal operating frequency | 150 MHz |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Number of terminals | 4 |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| Encapsulate equivalent code | DILCC4,.1,83 |
| surface mount | YES |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |