Datacom Transformer, ISDN Application(s), 1.50:1
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | TURNS RATIO: 1.50:1 |
| application | ISDN |
| high | 11.94 mm |
| Insulation voltage | 2000 V |
| length | 23.37 mm |
| Manufacturer's serial number | T-13212 |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNTED |
| Number of functions | 1 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| physical size | 23.37mm X 22.86mm X 11.94mm |
| Primary inductance | 27000 µH |
| surface mount | NO |
| Transformer type | DATACOM TRANSFORMER |
| Turns ratio (Np:Ns) | 1.50:1 |
| width | 22.86 mm |
| Base Number Matches | 1 |