4/0 AWG 电子线 电线 805/26 黑色 300V 250.0'(76.2m)
| Parameter Name | Attribute value |
| category | |
| Maker | Belden Wire & Cable |
| series | - |
| Package | spool |
| Cable type | electronic wire |
| Wire gauge | 4/0 AWG |
| Number of wire strands | 805/26 |
| conductor material | Copper, tin plated |
| Sheath (insulation) material | Chlorosulfonated polyethylene (CSPE) |
| Sheath (insulation) diameter | 0.819"(20.80mm) |
| Sheath (insulation) thickness | 0.084"(2.13mm) |
| length | 250.0'(76.2m) |
| Voltage | 300V |
| Operating temperature | -30°C ~ 105°C |
| Sheath color | black |
| characteristic | - |
| Basic product number | 34440 |