4 芯 多芯 线缆 灰色 12 AWG - 1000.0'(304.8m)
| Parameter Name | Attribute value |
| category | |
| Maker | Belden Wire & Cable |
| series | - |
| Package | spool |
| Cable type | multi-core |
| Number of conductors | 4 |
| Wire gauge | 12 AWG |
| Number of wire strands | 65/30 |
| conductor material | bare copper |
| Sheath (insulation) material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Sheath (insulation) diameter | 0.365"(9.27mm) |
| Shield type | - |
| length | 1000.0'(304.8m) |
| Sheath color | grey |
| grade | UL 式 CL3 |
| characteristic | drawstring |
| Operating temperature | -20°C ~ 75°C |
| application | commercial audio |
| Sheath (insulation) thickness | 0.0220"(0.559mm) |
| conductor insulation | Polyvinyl chloride (PVC) |
| shielding material | - |
| 屏蔽覆盖范围 | - |
| Voltage | 300 V |