
桥式整流器 Single Phase 标准 800 V 通孔 JA
| Parameter Name | Attribute value |
| category | |
| Maker | Micro Commercial Components (MCC) |
| series | - |
| Package | Pipe fittings |
| Diode type | Single Phase |
| technology | standard |
| Operating temperature | -55°C ~ 150°C |
| Installation type | Through hole |
| Package/casing | 4-SIP,JA |
| Supplier device packaging | JA |
| Voltage - Peak Reverse (Maximum) | 800 V |
| Current - average rectification (Io) | 20 A |
| Voltage at different If - Forward (Vf) | 1.1 V @ 10 A |
| Current at different Vr - reverse leakage | 10 µA @ 800 V |
| Basic product number | GBJA2008 |