
电源开关/驱动器 1:1 N 通道 12A 8-QFN(5x6)
| Parameter Name | Attribute value |
| category | |
| Maker | Navitas Semiconductor, Inc. |
| series | GaNFast™ |
| Package | 卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® |
| Switch type | Universal |
| Number of outputs | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Output configuration | High pressure side or low pressure side |
| Output type | N channel |
| interface | PWM |
| Voltage - Load | 520V(最大) |
| Voltage - Power supply (Vcc/Vdd) | 10V ~ 24V |
| Current - Output (maximum) | 12A |
| On-resistance (typ.) | 120 milliohms |
| input type | non-inverting |
| characteristic | - |
| failsafe | - |
| Operating temperature | -40°C ~ 125°C(TC) |
| Installation type | surface mount type |
| Supplier device packaging | 8-QFN(5x6) |
| Package/casing | 8-PowerVDFN |