High Speed Optocouplers
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | HP(Keysight) |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| Other features | UL RECOGNIZED, VDE APPROVED, TTL COMPATIBLE |
| Configuration | SINGLE |
| Nominal data rate | 1 MBps |
| Maximum forward current | 0.1 A |
| Maximum insulation voltage | 5000 V |
| JESD-609 code | e0 |
| Number of components | 1 |
| Maximum on-state current | 0.01 A |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | |
| Optoelectronic device types | LOGIC IC OUTPUT OPTOCOUPLER |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Base Number Matches | 1 |
| CNW135 | CNW136 | CNW4502 | CNW4503 | |
|---|---|---|---|---|
| Description | High Speed Optocouplers | High Speed Optocouplers | High Speed Optocouplers | High Speed Optocouplers |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknow | unknown |
| Maximum forward current | 0.1 A | 0.1 A | 0.1 A | 0.1 A |
| Maximum insulation voltage | 5000 V | 5000 V | 5000 V | 5000 V |
| JESD-609 code | e0 | e0 | e0 | e0 |
| Number of components | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Maximum on-state current | 0.01 A | 0.01 A | 0.01 A | 0.01 A |
| Maximum operating temperature | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 85 °C |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Maker | HP(Keysight) | HP(Keysight) | - | HP(Keysight) |
| Other features | UL RECOGNIZED, VDE APPROVED, TTL COMPATIBLE | TTL COMPATIBLE, UL RECOGNIZED, VDE APPROVED | UL RECOGNIZED, VDE APPROVED, TTL COMPATIBLE | - |
| Configuration | SINGLE | SINGLE | SINGLE | - |
| Nominal data rate | 1 MBps | 1 MBps | 1 MBps | - |
| Optoelectronic device types | LOGIC IC OUTPUT OPTOCOUPLER | LOGIC IC OUTPUT OPTOCOUPLER | LOGIC IC OUTPUT OPTOCOUPLER | - |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | - |