Gain bandwidth product (GBP): 12MHz Number of amplifier groups: 1 Op amp type: General Purpose Power consumption of each channel: - Slew rate (SR): 3 V/us Power supply voltage: 2.7V ~ 5.5V 12 MHz, low voltage, low power amplifier
| Parameter Name | Attribute value |
| Gain Bandwidth Product (GBP) | 12MHz |
| Number of amplifier groups | 1 |
| Output type | Rail-to-Rail |
| Op amp type | General Purpose |
| Power consumption of each channel | - |
| Slew rate (SR) | 3 V/us |
| Operating temperature | -40°C ~ 125°C |
| voltage | 2.7V ~ 5.5V |