Triple Balanced Mixer, 1500MHz Min, 9000MHz Max, 9dB Conversion Loss-Max, MS3AL, 3 PIN
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Spectrum Microwave |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| structure | MODULE |
| Maximum frequency conversion loss | 9 dB |
| Maximum operating frequency | 9000 MHz |
| Minimum operating frequency | 1500 MHz |
| RF/Microwave Device Types | TRIPLE BALANCED |
| Base Number Matches | 1 |

| MM44MS | MM44MS-15 | MM47MS | MM48MS | MM48MS-15 | MM46MS | MM46MS-15 | MM47MS-15 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Triple Balanced Mixer, 1500MHz Min, 9000MHz Max, 9dB Conversion Loss-Max, MS3AL, 3 PIN | Triple Balanced Mixer, 1500MHz Min, 9000MHz Max, 9dB Conversion Loss-Max, MS3BL, 3 PIN | Triple Balanced Mixer, 1500MHz Min, 9000MHz Max, 9dB Conversion Loss-Max, MS3AL, 3 PIN | Triple Balanced Mixer, 1500MHz Min, 9000MHz Max, 9dB Conversion Loss-Max, MS3AL, 3 PIN | Triple Balanced Mixer, 1500MHz Min, 9000MHz Max, 9dB Conversion Loss-Max, MS3BL, 3 PIN | Triple Balanced Mixer, 1500MHz Min, 9000MHz Max, 9dB Conversion Loss-Max, MS3AL, 3 PIN | Triple Balanced Mixer, 1500MHz Min, 9000MHz Max, 9dB Conversion Loss-Max, MS3BL, 3 PIN | Triple Balanced Mixer, 1500MHz Min, 9000MHz Max, 9dB Conversion Loss-Max, MS3BL, 3 PIN |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| Characteristic impedance | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω |
| structure | MODULE | MODULE | MODULE | MODULE | MODULE | MODULE | MODULE | MODULE |
| Maximum frequency conversion loss | 9 dB | 9 dB | 9 dB | 9 dB | 9 dB | 9 dB | 9 dB | 9 dB |
| Maximum operating frequency | 9000 MHz | 9000 MHz | 9000 MHz | 9000 MHz | 9000 MHz | 9000 MHz | 9000 MHz | 9000 MHz |
| Minimum operating frequency | 1500 MHz | 1500 MHz | 1500 MHz | 1500 MHz | 1500 MHz | 1500 MHz | 1500 MHz | 1500 MHz |
| RF/Microwave Device Types | TRIPLE BALANCED | TRIPLE BALANCED | TRIPLE BALANCED | TRIPLE BALANCED | TRIPLE BALANCED | TRIPLE BALANCED | TRIPLE BALANCED | TRIPLE BALANCED |
| Maker | Spectrum Microwave | Spectrum Microwave | - | Spectrum Microwave | Spectrum Microwave | Spectrum Microwave | Spectrum Microwave | Spectrum Microwave |