
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 100V, 10A,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | C-TYPE CIRCUIT |
| capacitance | 22000 µF |
| diameter | 4.4 mm |
| filter type | FEED THROUGH CAPACITOR |
| high | 10.6 mm |
| Maximum insertion loss | 65 dB |
| JESD-609 code | e4 |
| Manufacturer's serial number | SFKK |
| Installation type | PANEL MOUNT |
| Number of functions | 1 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| physical size | D4.4XH10.6 (mm)/D0.173XH0.417 (inch) |
| Rated current | 10 A |
| Rated voltage | 100 V |
| Terminal surface | SILVER |
| Base Number Matches | 1 |