
SMPS Transformer, 0.2W, ROHS COMPLIANT
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| package instruction | ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| high | 3.2 mm |
| length | 6.5 mm |
| Manufacturer's serial number | CLS |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Number of primary windings | 2 |
| Number of secondary windings | 1 |
| Maximum operating frequency | 500 kHz |
| physical size | 6.5mm X 6.5mm X 3.2mm |
| rated power | 0.2 W |
| Primary inductance | 110 µH |
| surface mount | YES |
| Transformer type | SMPS TRANSFORMER |
| width | 6.5 mm |
| Base Number Matches | 1 |
