DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 2000W, Hybrid, DIP-24/12
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Murata |
| Objectid | 1040822263 |
| Parts packaging code | DIP |
| package instruction | DIP, |
| Contacts | 24/12 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| compound_id | 8950486 |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Maximum input voltage | 5.25 V |
| Minimum input voltage | 4.75 V |
| Nominal input voltage | 15 V |
| JESD-30 code | R-PDIP-T12 |
| length | 32.64 mm |
| Maximum load regulation | 15% |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 1 |
| Number of terminals | 12 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Nominal output voltage | 5 V |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | DIP |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE |
| Maximum seat height | 9.65 mm |
| surface mount | NO |
| technology | HYBRID |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum total power output | 2000 W |
| Fine-tuning/adjustable output | NO |
| width | 13.34 mm |
