Antenna Support Circuit, 890MHz Min, 960MHz Max,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | RLC Electronics Inc |
| Reach Compliance Code | unknown |
| application | CELLULAR |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| Omnidirectional | NO |
| Maximum operating frequency | 960 MHz |
| Minimum operating frequency | 890 MHz |
| RF/Microwave Device Types | ANTENNA SUPPORT CIRCUIT |
| Maximum transmission power | 400 W |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2 |