Mica Capacitor, Mica, 15000V, 0.5uF
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | SorA Power Inc |
| package instruction | , |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| capacitance | 0.5 µF |
| Capacitor type | MICA CAPACITOR |
| dielectric materials | MICA |
| Manufacturer's serial number | MP2B |
| Number of terminals | 2 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -65 °C |
| Package form | Radial |
| Rated (DC) voltage (URdc) | 15000 V |
| series | MP2B |
| MP2BW504M | MP2BW502G | MP2BW502J | MP2BW502K | MP2BW502M | MP2BW504G | MP2BW504J | MP2BW504K | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Mica Capacitor, Mica, 15000V, 0.5uF | Mica Capacitor, Mica, 15000V, 0.005uF | Mica Capacitor, Mica, 15000V, 0.005uF | Mica Capacitor, Mica, 15000V, 0.005uF | Mica Capacitor, Mica, 15000V, 0.005uF | Mica Capacitor, Mica, 15000V, 0.5uF | Mica Capacitor, Mica, 15000V, 0.5uF | Mica Capacitor, Mica, 15000V, 0.5uF |
| Maker | SorA Power Inc | SorA Power Inc | SorA Power Inc | SorA Power Inc | SorA Power Inc | SorA Power Inc | SorA Power Inc | SorA Power Inc |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| capacitance | 0.5 µF | 0.005 µF | 0.005 µF | 0.005 µF | 0.005 µF | 0.5 µF | 0.5 µF | 0.5 µF |
| Capacitor type | MICA CAPACITOR | MICA CAPACITOR | MICA CAPACITOR | MICA CAPACITOR | MICA CAPACITOR | MICA CAPACITOR | MICA CAPACITOR | MICA CAPACITOR |
| dielectric materials | MICA | MICA | MICA | MICA | MICA | MICA | MICA | MICA |
| Manufacturer's serial number | MP2B | MP2B | MP2B | MP2B | MP2B | MP2B | MP2B | MP2B |
| Number of terminals | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Maximum operating temperature | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C |
| Package form | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Rated (DC) voltage (URdc) | 15000 V | 15000 V | 15000 V | 15000 V | 15000 V | 15000 V | 15000 V | 15000 V |
| series | MP2B | MP2B | MP2B | MP2B | MP2B | MP2B | MP2B | MP2B |