2000MHz - 8000MHz RF/MICROWAVE SGL POLE FIVE THROW SWITCH, 1.7dB INSERTION LOSS
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 1439186983 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Maximum input power (CW) | 26.99 dBm |
| Maximum insertion loss | 1.7 dB |
| Maximum operating frequency | 8000 MHz |
| Minimum operating frequency | 2000 MHz |
| Maximum operating temperature | 95 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| RF/Microwave Device Types | SP5T |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.8 |