Horn Antenna, 38500MHz Min, 58000MHz Max, 10dB Gain
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Alpha Industries |
| Reach Compliance Code | unknow |
| Gain | 10 dB |
| Omnidirectional | NO |
| Maximum operating frequency | 58000 MHz |
| Minimum operating frequency | 38500 MHz |
| polarization | LINEAR |
| RF/Microwave Device Types | HORN ANTENNA |