Fixed Resistor, Thin Film, 0.75W, 361ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, -50,50ppm/Cel, 2512,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Cinetech Industrial Co., Ltd. |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN code | EAR99 |
| structure | Chi |
| Number of terminals | 2 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package height | 0.55 mm |
| Package length | 6.35 mm |
| Package form | SMT |
| Package width | 3.2 mm |
| method of packing | TR |
| Rated power dissipation(P) | 0.75 W |
| resistance | 361 Ω |
| Resistor type | FIXED RESISTOR |
| series | RMT-24 |
| size code | 2512 |
| technology | THIN FILM |
| Temperature Coefficient | -50,50 ppm/°C |
| Tolerance | 0.1% |
| Operating Voltage | 150 V |

