
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 20ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0404, CHIP
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 7243041522 |
| package instruction | CHIP |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Samacsys Description | Series/Type: Anti-Sulfurated Chip Resistor Array, Power Rating (W): 0.063, Chip Size (LxW) (mm): 1.0 X 1.0, Resistance Values (Ω): 20, Resistance Tolerance (%): 5, Terminal Pitch (mm): 0.65, Type of Circuit: Isolated Circuit, Number of Elements (piece): 2, T.C.R (×10⁻⁶/K): ±200, Number of Terminals (piece): 4 |
| Samacsys Manufacturer | Panasonic |
| Samacsys Modified On | 2023-03-07 16:10:32 |
| YTEOL | 8.65 |
| Other features | ANTI-SULFUR, IEC60115-9 |
| structure | Rectangular |
| Component power consumption | 0.063 W |
| The first element resistor | 20 Ω |
| JESD-609 code | e3 |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Network Type | ISOLATED |
| Number of components | 1 |
| Number of functions | 2 |
| Number of terminals | 4 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package height | 0.35 mm |
| Package length | 1 mm |
| Package form | SMT |
| Package width | 1 mm |
| method of packing | TR, PUNCHED, 7 INCH |
| Rated temperature | 70 °C |
| Guideline | AEC-Q200 |
| resistance | 20 Ω |
| Resistor type | ARRAY/NETWORK RESISTOR |
| Second/last element resistor | 20 Ω |
| size code | 0404 |
| surface mount | YES |
| technology | METAL GLAZE/THICK FILM |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Terminal surface | TIN |
| Terminal shape | WRAPAROUND |
| Tolerance | 5% |
| Operating Voltage | 50 V |