DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 299.6W, Hybrid, HALF-BRICK PACKAGE-8
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Contains lead |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Objectid | 1032609267 |
| Parts packaging code | MODULE |
| package instruction | , |
| Contacts | 8 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Country Of Origin | USA |
| ECCN code | EAR99 |
| YTEOL | 8.5 |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Maximum input voltage | 425 V |
| Minimum input voltage | 155 V |
| Nominal input voltage | 270 V |
| JESD-30 code | R-XDMA-P8 |
| JESD-609 code | e3 |
| length | 63.14 mm |
| Maximum load regulation | 0.3% |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 1 |
| Number of terminals | 8 |
| Maximum output voltage | 30.8 V |
| Minimum output voltage | 22.4 V |
| Nominal output voltage | 28 V |
| Package body material | UNSPECIFIED |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Certification status | Not Qualified |
| Filter level | MIL-STD-883 Class F |
| Maximum seat height | 13.2 mm |
| surface mount | NO |
| technology | HYBRID |
| Terminal surface | MATTE TIN OVER NICKEL |
| Terminal form | PIN/PEG |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum total power output | 299.6 W |
| Fine-tuning/adjustable output | YES |
| width | 60.6 mm |