
Analog Circuit
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Objectid | 113517979 |
| package instruction | , SIP7/8,.1 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| YTEOL | 2 |
| Maximum input voltage | 36 V |
| Minimum input voltage | 18 V |
| Number of terminals | 7 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum output current | 0.125 A |
| Nominal output voltage | 24 V |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| Encapsulate equivalent code | SIP7/8,.1 |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | NO |
| Temperature level | INDUSTRIAL |